Адрес: 422700, Республика Татарстан, Высокогорский район, п. жд. ст. Высокая Гора, ул. Школьная, д.17
Телефон: +7(843)-652-36-00;+7(843)-652-36-02; +7(843)-652-35-87; +7(843)-652-36-04
E-Mail: roo.Vsg@tatar.ru / rzimkgora@mail.ru
Короткое название: МКУ «Отдел образования Высокогорского муниципального района»
Руководитель: Халитов Ильсур Ахметсафиевич

В РОССИИ СТАРТОВАЛ ПРОЕКТ «ВСЕЙ СЕМЬЕЙ»

Опубликовано: 25.01.2024

15 декабрьдә Россиядә "Мин балаларга ярдәм итәм" иҗтимагый оешмасы инициаторы булган "Бөтен гаилә" зур гаилә проекты старт алды. Проектның мәгълүмати партнеры - Интернет үсеше институты ("ИРИ" АНО). Проект РФ Президенты тарафыннан игълан ителгән Гаилә елына багышлана һәм россиялеләр арасында традицион гаилә кыйммәтләрен ныгытуга юнәлдерелгән. Проектның асылы гади. Атнага бер тапкыр катнашучылар бөтен гаилә белән башкарырга кирәкле катлаулы биремнәр ала. Биремнәр арасында, мәсәлән, бергә кичке аш әзерләргә, музейга барырга яки спорт белән шөгыльләнергә һ.б. Аннары социаль челтәрләргә (VK яки Одноклассники) хештэг белән ничек үтәгәне күренгән фотосурәтне чыгарырга кирәк. Һәр ай саен оештыручылар проектта катнашучылар өчен бүләкләр уйнатачак. Март ахырында иң актив гаиләләрне финал бүләкләве узачак - аларны аерым һәм кыйммәтле бүләкләр көтә.