Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение - Старозюринская средняя общеобразовательная школа Тюлячинского муниципального района РТ

Адрес: 422091, с. Старые Зюри, ул. Школьная, д. 3 А
Телефон: +7(843)-605-26-12
E-Mail: Sszr.Tul@tatar.ru
Короткое название: МБОУ-Старозюринская СОШ
Руководитель: Назклычев Салават Сатлыкович
У нас учатся: 92 ученика, из них иностранных граждан 6
У нас учат: 22 педагогических работников

ВСЕ школьные новости

«Россия мәктәп укучылары хәрәкәте»нең туган көне.

Опубликовано: 29.10.2018

1918 елның 29 октябрендә советлар илендә яшьләр өчен гаять әһәмиятле сәяси вакыйга була - коммунистик яшьләр берлеге оештырыла. Комсомол 73 ел яши, шушы вакыт эчендә аның сафлары аша 160 миллионнан артык егет һәм кыз үтә. Ә хәзер бу көн  илебез буенча «Россия укучылар хәрәкәте» нең туган көне буларак та билгеләп үтелә.  Татарстан балалары безнең илдә беренчеләрдән булып «Россия мәктәп укучылары хәрәкәте» дип аталган яңа оешмага кердә. Яшь буынны җәлеп итәргә исәпләнгән хәрәкәтнең эшчәнлеге дүрт юнәлештә алып барыла: алар - иҗади үсеш, ягъни мәктәп укучылары арасында төрле профессияләрне, сәламәт яшәү рәвешен таныта торган «Шәхесне үстерү», моннан тыш «Гражданлык активлыгы», Мәгълүмати-медиа һәм хәрби-патриотик юнәлешләр.  “Хәрәкәт” - ул алга таба атлау, биеккә күтәрелү.  Әлеге хәрәкәт вәкилләре яңа проектлар ясый, профессияләрне популярлаштыра, волонтерлык эше белән дә шөгыльләнә.Аның төп максаты – үсеп килүче буынны тәрбияләү өлкәсендә дәүләт сәясәтен камилләштерү. Иске Җөри урта мәктәбендә дә әлеге көн билгеләп үтелде.   // 29 октября  — День рождения комсомола , а также Российскому движению школьников исполнился 3 года.  29 октября 2015 года указ о создании организации подписал президент Владимир Путин. С 1 сентября  движение начало свою работу в 250 школах, в каждом регионе существует местное отделение. В день  создания Российского движения школьников в Старозюринской средней школе прошли  торжественные мероприятия, посвященные этой дате.