Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение-Тюлячинский детский сад №2 Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422080, Республика Татарстан, Тюлячинский район с. Тюлячи, ул. Молодежная, дом 13А
Телефон: +7(843)-602-14-14
E-Mail: dsad.tul2@tatar.ru,farida_hasanshina@mail.ru
Короткое название: МБДОУ-Тюлячинский детский сад №2
Руководитель: Хасаншина Фарида Фаннуровна

Иҗади бәйгедә катнашу/Участие в творческом конкурсе

Опубликовано: 20.02.2024

18нче февраль көнне Теләче 2нче балалар бакчасында эшләп килүче "Кояшкай" вокаль ансамбленә, "Кояшкай"  бию коллективына йөрүче балалар һәм аларның педагоглары Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының халык артисты, Нәҗип Җиһанов исемендәге Казан дәүләт консерваториясенең вокал сәнгате кафедрасы мөдире, профессор Зилә Сөнгатуллина, Россиянең атказанган артисты, Татарстан Республикасының халык артисты, Татарстан Республикасы Дәүләт җыр һәм бию ансамбленең баш балетмейстеры, Казан дәүләт мәдәният институтының хореография факультеты профессоры  Раилә  Гарипова, «Созвездие-Йолдызлык " театрының әйдәп баручы актеры, режиссер Искәндәр Нуризянов катнашында район мәдәният йортында узган осталык дәресләрендә катнаштылар.