Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение-Тюлячинский детский сад №2 Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422080, Республика Татарстан, Тюлячинский район с. Тюлячи, ул. Молодежная, дом 13А
Телефон: +7(843)-602-14-14
E-Mail: dsad.tul2@tatar.ru,farida_hasanshina@mail.ru
Короткое название: МБДОУ-Тюлячинский детский сад №2
Руководитель: Хасаншина Фарида Фаннуровна

Новости детского сада

Август киңәшмәсендә балалар чыгышы /Выступление детей на августовской конференции

Опубликовано: 22.08.2023

Бүген,22 нче август көнне район мәдәният йортында  Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районы мәгариф хезмәткәрләренең август педагогик конференциясе узды. Конференциядә безнең Теләче 2нче балалар бакчасыннан уртанчылар һәм мәктәпкә әзерлек төркеме балалары   татар халкының милли уеннары, җырлары, халык авыз иҗаты аша татар халкының милли йолаларына кызыксыну уяту ,аны татарту максатыннан "Печән өсте" йоласы белән чыгыш ясадылар. Бакча администрациясе   балаларны әзерләгән  Галимова Н.Ф,Закирова А.Х,Зәйнетдинова З.З ,Галиахметова Г.Г ларга  зур рәхмәтен белдерә.

Сегодня,22 августа 2023 года на базе районного дома культуры прошла традиционная августовская педагогическая конференция , в рамках конференции наши воспитанники средней и подготовительной группы показали обряд «Праздник сенокоса». От имени администрации детского сада выражаем благодарность педагогам ,подготовившим данное мероприятие .