Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение-Тюлячинский детский сад №2 Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422080, Республика Татарстан, Тюлячинский район с. Тюлячи, ул. Молодежная, дом 13А
Телефон: +7(843)-602-14-14
E-Mail: dsad.tul2@tatar.ru,farida_hasanshina@mail.ru
Короткое название: МБДОУ-Тюлячинский детский сад №2
Руководитель: Хасаншина Фарида Фаннуровна

Веселые старты/Күңелле стартлар

Опубликовано: 16.02.2024

16 нчы февраль көнне "Батыр" спорт комплексында Теләче авылы мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре арасында "Күңелле стартлар" исемләнгән  спорт ярышлары узды.
    Җиңүче исеме өчен Теләче авында урнашкан балалар бакчаларында тәрбияләнүче балалардан торган өч команда көч сынашты. Уеннарда балалар бик теләп катнашты һәм үзләре өчен күтәренке кәеф һәм энергия алдылар. Ярышлар арасында күрсәтелгән концерт номерлары да балаларга күтәренке рух бирде. Бәйге азагында иң җитез команданы билгеләү өчен сүз жюрига бирелде һәм алар барлык командаларны да җиңүче, дип атадылар. Нәтиҗәдә дуслык җиңеп чыкты.