Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение-Тюлячинский детский сад №2 Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422080, Республика Татарстан, Тюлячинский район с. Тюлячи, ул. Молодежная, дом 13А
Телефон: +7(843)-602-14-14
E-Mail: dsad.tul2@tatar.ru,farida_hasanshina@mail.ru
Короткое название: МБДОУ-Тюлячинский детский сад №2
Руководитель: Хасаншина Фарида Фаннуровна

Неделя безопасности дорожного движения/Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы атналыгы

Опубликовано: 22.09.2023

В рамках Недели безопасности дорожного движения с воспитанниками Тюлячинского детского сала №2 были проведены беседы, дидактические игры и развлечения по изучению правил безопасного движения. Воспитанники познакомились со значением знаков дорожного движения, разобрали различные ситуации, которые могут встречаться на дорогах, закрепили знания перехода через дорогу.
Одним из мероприятий была тематическая экскурсия по улицам нашего села, где воспитанники вспомнили правила дорожного движения и смогли применить их на практике.

18-22 сентябрь көннәрендә Теләче 2нче  балалар бакчасында, балалар иминлеген тәэмин итүгә багышланган, юл хәрәкәте куркынычсызлык атналыгы узды.
 Атналык дәвамында ата-аналар белән балалар тарафыннан юлларда куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәү турында әңгәмәләр һәм кызыклы чаралар уздырылды, шулай ук ата - аналарга төрле темаларга багышланган белешмәлекләр таратылды.
  Тәрбиячеләр балалар белән һәр көнне «куркынычсызлык минуткалары» үткәрделәр, юлларда төрле ситуацияләр чыгу турында фикер алыштылыр һәм хәрәкәтле уеннар уйнадылар. Педагоглар режим моментларында балаларга юл билгеләрен, светофор төсләрен ныгыту максатыннан, өстәл-басма уеннар уйнаттылыр. Шулай ук зур төркемнәр белән Теләче авылы урамнары буйлап тематик экскурсия уздырылды, алар барышында тәрбияләнүчеләр юл хәрәкәте кагыйдәләрен искә төшерделәр һәм алган белемнәрен практикада куллана алдылар.