Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение-Тюлячинский детский сад №2 Тюлячинского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422080, Республика Татарстан, Тюлячинский район с. Тюлячи, ул. Молодежная, дом 13А
Телефон: +7(843)-602-14-14
E-Mail: dsad.tul2@tatar.ru,farida_hasanshina@mail.ru
Короткое название: МБДОУ-Тюлячинский детский сад №2
Руководитель: Хасаншина Фарида Фаннуровна

Неделя Тукая/ Тукай атналыгы

Опубликовано: 26.04.2023

Безнең Теләче 2нче балалар бакчасында, сабыйларда Г.Тукайның иҗатына кызыксыну тәрбияләү максатыннан, 23нче апрельдән башлап 26 апрельгә кадәр Тукай атналыгы оештырылды. Атна төрле чараларга бик бай булды: балалар, тәрбиячеләр белән бергәләп,  шагыйрьнең әкиятләрен искә төшерделәр, шигырьләрен укыдылар, Г.Тукай әсәрләренә нигезләнеп төшерелгән мультфильмнар карадылар; әти-әниләр белән берлектә район күләм "Тукай әкиятләре дөньясында " бәйгесендә һәм "Тукай мәңге безнең күңелләрдә" акциясендә катнаштылар.  Зурлар һәм уртанчылар төркеме балалары катнашында “Тукай безнең күңелләрдә” исемле чара уздырылды. Чара барышында  шагыйрьнең тормыш юлы искә төшерелде, шигырьләре укылды, җырлар җырланды.

В Тюлячинском детском саду № 2, с целью воспитания у воспитанников интереса к творчеству Г. Тукая, с 23 по 26 апреля была организована Неделя Тукая. Неделя была очень насыщенной: дети вместе с воспитателями вспоминали сказки и стихи поэта, смотрели мультфильмы, созданные на основе произведений Г.Тукая; с родителями участвовали в районных конкурсах  "Тукай әкиятләре дөньясында” и "Тукай мәңге безнең күңелләрдә".  С детьми подготовительной группы было организовано мероприятие под названием "Тукай в наших сердцах". В ходе мероприятия дети вспомнили жизненный путь поэта, рассказали его стихи.