• Тетюшский
  • Детские сады
  • МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ \ Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы "Тәтеш шәhәре "Сабый" балалар бакчасы" муниципаль мәктәпкәчә белем бирү бюджет учреждениесе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Свердлова, д. 75
Телефон: 8 (84373)2-53-38
E-Mail: sadik.malysh@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши»
Руководитель: Орехова Оксана Владимировна

Как сделать нашу жизнь чище

Опубликовано: 22.10.2021

Бүген зурлар һәм мәктәпкә әзерлек төркемендә балалар белән «тормышыбызны ничек чистарак итәргә»дигән темага әңгәмә узды. Безнең шәһәрләр бик күп кешеләр яши. Көн саен һәр фатирдан төрле чүп-чар чыга. Бу чүп-чар аннары кая китә?  Аны махсус чүп-чар машиналары чүплеккә яки сортлау пунктларына алып китәләр. Махсус техника мисалында чүп-чарның ничек йөкләнүе күрсәтелде. Тәрбияләнүчеләр шулай ук куркыныч чүпне утильләштерү һәм кәгазь һәм пластикны икенчел куллану турында да белделәр.