С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Тетюшский
  • Детские сады
  • МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ \ Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы "Тәтеш шәhәре "Сабый" балалар бакчасы" муниципаль мәктәпкәчә белем бирү бюджет учреждениесе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Свердлова, д. 75
Телефон: 8 (84373)2-53-38
E-Mail: sadik.malysh@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши»
Руководитель: Орехова Оксана Владимировна

Хлеб - всему голова!

Опубликовано: 16.10.2020

"Икмәк-бөтен нәрсәгә баш» - халкыбызның иң киң таралган мәкальләренең берсе. Юкка гына, чөнки тормышыбызның бер көне дә, бәйрәмнәр дә, эш көннәрендә дә, икмәк тә икмәк тә безнең өстәлдә төп продукт булып кала бирә. Ә барысы да без, чыннан да, икмәк һәм икмәк-күмәч эшләнмәләрен яратабыз. Икмәкнең дә 16 октябрьдә билгеләп үтелә торган Халыкара бәйрәме бар. Бүген һәр яшь төркемендә педагоглар балалар белән " Икмәк-бөтен нәрсәгә баш»дигән темага әңгәмә үткәрделәр. Өлкәннәр балаларга нәкъ менә икмәкнең гомер символы булуын, басуларда икмәк үстерү, ашлыкны ничек җыеп алу һәм эшкәртү турында сөйләделәр. Балалар бик теләп табышмакларга җавап бирделәр, «ягымлы итеп ата», «икмәк нинди була, дип әйт», «икмәкне аңлат», «икмәк, икмәк», "чылбырыңны җый", " икмәк өстәленә кебек икмәк белән эш итү кагыйдәләрен искә төшерделәр.

Икмәкне саклагыз!

Икмәкне сорамагыз!