С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Тетюшский
  • Детские сады
  • МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ \ Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы "Тәтеш шәhәре "Сабый" балалар бакчасы" муниципаль мәктәпкәчә белем бирү бюджет учреждениесе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Свердлова, д. 75
Телефон: 8 (84373)2-53-38
E-Mail: sadik.malysh@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши»
Руководитель: Орехова Оксана Владимировна

Районный семинар для педагогов

Опубликовано: 21.01.2020

Бүген безнең балалар бакчасында тәрбиячеләр өчен «ФГОС кадәр шартларында коллекцияләү технологиясе аша балаларның танып-белү активлыгын үстерү»дигән темага район семинары булып узды. Өлкән-мәктәпкә әзерлек төркемендә тәрбияләнүчеләр педагоглар һәм ата-аналар белән бергә «мирас буенча Коллекция» һәм «Россия шәһәрләре буйлап сәяхәт»проектларын тәкъдим иттеләр. Икенче кечкенәләр-урта төркемдә Прыткова Даша үзенең «атлар һәм кечкенә понилар " коллекциясе турында сөйләде, ә Эсметьева Софья педагоглар өчен «салфеткадан Мишка»дигән мастер-класс үткәрде. Шулай ук «Киндер-сюрприз», «магнитлар», «мин һәм минем коллекциям» һәм «безнең мишкалар»балалар – ата-аналар проектлары тәкъдим ителде. Беренче кечкенәләр төркемендә педагоглар коллегалары белән кече яшьтәге балалар белән эшләү тәҗрибәсе белән уртаклаштылар, «кабакларның гаҗәеп дөньясы», «Пуговичкалар»төркемле проектлар тәкъдим иттеләр. Музыка җитәкчесе, кайбер экземплярларның эшен күрсәтеп, тавыш чыгару техникасы турында сөйләде. Педагоглар тарафыннан автомобильләр, брошкалар һәм линия паннолары ясау буенча мастер-класслар үткәрелде. Барлык катнашучылар да балачакларына һәм яшьлегенә чумдылар, танып-белү-тикшеренү эшчәнлегендә коллекцияләүнең роле турында белемнәрен тулыландырдылар.