С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Тетюшский
  • Детские сады
  • МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района РТ \ Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы "Тәтеш шәhәре "Сабый" балалар бакчасы" муниципаль мәктәпкәчә белем бирү бюджет учреждениесе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад «Малыш» города Тетюши» Тетюшского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422370, Республика Татарстан, Тетюшский район, г. Тетюши, ул. Свердлова, д. 75
Телефон: 8 (84373)2-53-38
E-Mail: sadik.malysh@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад «Малыш» города Тетюши»
Руководитель: Орехова Оксана Владимировна

Подари улыбку другу

Опубликовано: 14.08.2019

Бер-берегезгә җылылык һәм елмаю бүләк итегез!

Үпкәләрегезне, чит хаталарыгызны гафу итегез.

Елмаю бөтен көчле һәм бүләкләр тора.

Елмаю гына – сезгә дә шат булачак!

Бүген безнең балалар бакчасында «бер-береңә елмаю бүләк ит»дигән чара үткәрелде. Чараның максаты - күңелле кәеф булдыру, балаларны бер-берсенә карата дустанә мөнәсәбәттә булырга өйрәтү. Елмаю - ул могҗиза, аның ярдәмендә дөньяда җылы һәм уңайлы була. Елмаю символы елмаюлы смайлик булды. Балалар бәйрәмдә табышмакларга җавап бирделәр, «Елмаюны тапшыр», «Койрыгым булырга телисең?», «Күңелле сораулар», уен-эстафета «Кояшкай», «Күңелле яшәсә». Барысы бергә «Күңелле мартышкалар» зарядкасы ясадылар. Балалар бер-берсенә күңелле смайликлар бүләк иттеләр һәм «Елмаюдан»җырын җырладылар. Елмаю! Күңел җылы булачак.