МАОУ "Лицей №121 имени Героя Советского Союза С. А. Ахтямова" Советского района г. Казани

Адрес: Республика Татарстан, г. Казань, ул. Камалеева, д. 22
Телефон: +7(843)-562-03-50, +7(843)-562-03-66, доп. образование +7(843)-562-03-70
E-Mail: gimn121@ya.ru
Короткое название: МАОУ "Лицей № 121" (ЦО №178)
Руководитель: Афонская Валентина Александровна
Год основания учреждения: 2010
У нас учатся: 1824 ученика (в том числе 4 иностранных гражданина). Язык обучения - русский.

Новости МАОУ "Лицей №121"

21 нче февраль-Халыкара туган тел көне!

Опубликовано: 22.02.2022

2000 нче елда Берләшкән Милләтләр Оешмасы, ЮНЕСКО инициативасын хуплап, күптеллелекне яклау йөзеннән 21 нче февральне “Халыкара туган тел көне” итеп үткәрү турында карар кабул итте.

Әлеге зур бәйрәмнән безнең лицей укытучылары һәм укучылары да читтә кала алмады. Туган тел укытучылары презентация ярдәмендә бу көннең ничек, кайчан килеп чыгуы турында аңлатылды. Укучылар үзләренең белгәннәре белән уртаклаштылар. Табышмакларга җаваплар эзләделәр, үзләре белгән  тирән мәгънәгә ия булган татар мәкальләрен барладылар. Татарстан тарихы, истәлекле урыннары, танылган шәхесләре , табигатенә , символларына кагылган бик күп сорауларга җавап бирделәр.