МАОУ "Лицей №121 имени Героя Советского Союза С. А. Ахтямова" Советского района г. Казани

Адрес: Республика Татарстан, г. Казань, ул. Камалеева, д. 22
Телефон: +7(843)-562-03-50, +7(843)-562-03-66, доп. образование +7(843)-562-03-70
E-Mail: gimn121@yandex.ru
Короткое название: МАОУ "Лицей № 121" (ЦО №178)
Руководитель: Афонская Валентина Александровна
Год основания учреждения: 2010
У нас учатся: 1746 обучающихся (в том числе 9 иностранных гражданина). Язык обучения - русский.

Новости МАОУ "Лицей №121"

Семинар учителей родного языка и литературы

Опубликовано: 09.05.2018

Тәрбияле, белемле, бар яктан да булган шәхес, ягъни көндәшлеккә сәләтле укучы тәрбияләү өчен заман белән бергә атлау, укучыларны кызыксындырырлык яңа технологияләр кулланып эшләү мөһим. Шул уңайдан 16  апрельдә 178 нче мәгариф үзәгендә Туган тел һәм әдәбият укытучылары өчен республика күләмендәге семинар-практикум узды. Темасы “Туган тел һәм әдәбият дәресләрендә инновацион технологияләр куллану” иде. Укытучылар өчен татар теленнән һәм әдәбиятыннан дәресләр, мастер-класслар  һәм  класстан тыш чаралар күрсәтелде. Бүгенге көндә тулы көченә эшләп килүче музейлар эшчәнлеге югары дәрәҗәдә күрсәтелде.

Укытучылар дәресләрдә компьютерның мультимедиа мөмкинлекләреннән, видео техниканы уңышлы кулланды. Интернет челтәренә тоташтырылган компьютер, принтер, сканер, медиапроектор белән җиһазландырылган заманча кабинетларда эшли белү сәләтен күрсәтте.