МАОУ "Лицей №121 имени Героя Советского Союза С. А. Ахтямова" Советского района г. Казани

Адрес: Республика Татарстан, г. Казань, ул. Камалеева, д. 22
Телефон: +7(843)-562-03-50, +7(843)-562-03-66, доп. образование +7(843)-562-03-70
E-Mail: gimn121@yandex.ru
Короткое название: МАОУ "Лицей № 121" (ЦО №178)
Руководитель: Афонская Валентина Александровна
Год основания учреждения: 2010
У нас учатся: 1746 обучающихся (в том числе 9 иностранных гражданина). Язык обучения - русский.

Новости МАОУ "Лицей №121"

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институтының

Опубликовано: 01.05.2017

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институтының Милли мәгариф лабораториясе белән берлектә үткәрелгән Республикакүләм татар теле һәм әдәбияты укытучылары олимпиадасы тәмам.  Ике этаптан торган әлеге бәйгенең интернет этабында барлыгы 2700дән артык укытучы катнашты. Шулар арасыннан 56 мөгаллим икенче этапка үтте. Безнең мәктәбебездән Нургалиева Зөһрә Камил кызы һәм Мәһдиева Алинә Рашат кызы 27-28 апрельдә Казан шәһәренең 80нче мәктәбендә көч сынашты. Нургалиева Зөһрә Камил кызы бәйгедә 3 нче урын яулады. Зөһрә Камил кызын тәбрик итәбез һәм алга таба да эшендә зур уңышлар телибез.