МАОУ "Лицей №121 имени Героя Советского Союза С. А. Ахтямова" Советского района г. Казани

Адрес: Республика Татарстан, г. Казань, ул. Камалеева, д. 22
Телефон: +7(843)-562-03-50, +7(843)-562-03-66, доп. образование +7(843)-562-03-70
E-Mail: gimn121@yandex.ru
Короткое название: МАОУ "Лицей № 121" (ЦО №178)
Руководитель: Афонская Валентина Александровна
Год основания учреждения: 2010
У нас учатся: 1746 обучающихся (в том числе 9 иностранных гражданина). Язык обучения - русский.

Новости МАОУ "Лицей №121"

"Татар егете"

Опубликовано: 30.11.2016

28 нче ноябрьдә  “Ак Барс” тамаша-күңел ачу үзәгендә Казанның "Татар кызы" һәм "Татар егете" шәһәр конкурсы финалы булды. Конкурс Казан шәһәре Башкарма комитеты, әлеге комитетның Мәгариф идарәсе һәм Телләрне үстерү һәм иҗтимагый оешмалар белән үзара эшчәнлек бүлеге тарафыннан оештырылган иде. Бәйгедә  9-11 нче сыйныфта белем алучы 7 кыз һәм 7 егет көч сынашты. 178 нче мәгариф үзәгенең 11А  нче сыйныф укучысы Дәүләтшин Альберт 2 нче урынга лаек булды. Котлыйбыз!

Казан шәһәре Башкарма комитетының Мәгариф идарәсе җитәкчесе Илсур Һадиуллин : "Бүген безнең милләтебез өчен зур бәйрәм. Безнең өчен бу сәхнәдә чыгыш ясаучылар - барысы да җиңүчеләр. Алар - безнең горурлыгыбыз булырдай татар егетләре һәм кызлары. Шушы балаларны тәрбияләүче әти-әниләр, аларга белем бирүче һәм тәрбия кылучы укытучыларга рәхмәтемне әйтәсем килә. Чын татар гаиләләре корып, балалар үстерергә насыйп булсын", - дип үзенең теләкләрен җиткерде.