МАОУ "Лицей №121 имени Героя Советского Союза С. А. Ахтямова" Советского района г. Казани

Адрес: Республика Татарстан, г. Казань, ул. Камалеева, д. 22
Телефон: +7(843)-562-03-50, +7(843)-562-03-66, доп. образование +7(843)-562-03-70
E-Mail: gimn121@yandex.ru
Короткое название: МАОУ "Лицей № 121" (ЦО №178)
Руководитель: Афонская Валентина Александровна
Год основания учреждения: 2010
У нас учатся: 1746 обучающихся (в том числе 9 иностранных гражданина). Язык обучения - русский.

Новости МАОУ "Лицей №121"

Зөфәр Харисов белән очрашу

Опубликовано: 17.02.2016

Халыкка гыйбрәтле дәрестер театр,

Күңелдә йоклаган дәртне уятыр.

Театр яктылыкка, нурга илтә,

Кире юлга җибәрми, уңга илтә.

Безнең мәктәбебездә бик матур бер традиция бар. Без шагыйрьләр, композиторлар, җырчылар иҗатлары белән кызыксынабызһәм һәрдаим очрашулар үткәреп торабыз.

16 нчы февраль көнне мәгариф үзәгендә көтеп алынган зур бәйрәм, Кәрим Тинчурин театрының талантлы артисты Зөфәр Харисов белән очрашу булды.

Театр сәнгатенә гашыйк кешеләр өчен Зөфәр Харисов дигән артист яхшы таныш. Тумышы белән Минзәлә төбәгеннән, ә төгәлрәк әйтсәк, Түбән Табын  авылында туып үскән, инде күп кенә рольләр уйнавы белән, үзенең тыйнаклыгы, аз сүзле булуы белән аерылып тора.

Татарстанның атказанган артисты Зөфәр Харисов укучыларныңкызыклы сорауларына җавап бирде, үзе уйнаган әсәрләрдән өзекләр уйнады. Бәйрәм җыр моң белән үрелеп барды. Театр түгәрәгенә йөрүче балалар үзләренең сәләтләрен күрсәттеләр. Зөфәр абый аларга үзенең яхшы кинәшләрен бирде. Бу бәйрәм бар кешенең күңеленә хуш килде.