Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:73
У нас учат: Бездә укыталар: 17

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

"Әй, Сабам, гүзәл Сабам!"

Опубликовано: 20.01.2011

Саба районының 80 еллыгына багышланган "Әй, Сабам, гүзәл Сабам!" район бәйгесендә мәктәбебез укучылары актив катнашты. Зиннатова Әдиләнең  (5 класс) Сабага багышлап язган шигыре тирән мәгънәгә ия. Ул туган җиренә мәхәббәт, районыбыз өчен горурлык хисләре  белән сугарылган. Ул сертификатка ия булды. Назирова Венера, Ханнанова Алинә, Галиева Хиндия (10 класс) витраж ысулы белән эшләнгән "Ялгыз нарат" рәсеме бәйгедә 3 урынга лаек булды (җитәкчесе Гарипова А. Р.) һәм аларга Грамота, истәлек бүләге тапшырылды. Укучы кызларыбыз Кашапова Илзирә, Габдулхакова Айгөл, Махмутова Гүзәлләрнең (җитәкчесе Кашапова Г. З.) Саба районы оешуга багышланган "Тарих битләреннән" исемле компьютер презентациясен жюри тирән эчтәлеген,зәвыклы бизәлешен ассызыклады һәм 1 урынга лаек дип тапты.