Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

Ут- кешенең дошманы!

Опубликовано: 20.01.2015

Бүген, 20 нче январь көнне, 5 класс укчылары белән, педагог - оештыручы Корбанова Л.Т.  "Ут - кешенең дошманы " дип исемләнгән сбор үткәрде. Элеге сборга Саба районының 129 нчы янгын сүндерү бүлегеннән килгән Ярмухаметов Тәлгәт абый укучыларны үз эшләрендә кулланыла торган җиһазлар белән таныштырды. Укучыларга  махсус киемнәрен кигезеп карады.

Сбор укучыларга бик ошады.  Алар янгын чыккан вакытта үзеңне ничек тотарга, аны булдырмас өчен ниләр эшләргә кирәклеге турында да күп мәгълүмат тупладылар.