Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

Укучыларның үз фикерләре бар

Опубликовано: 22.10.2011

Бүген 11нче сыйныфта "Яшүсмерләр арасында кылына торган җинаятьләр өчен җәзаны катгыйлату кирәкме һәм әлеге алымнар җинаятьләр санын киметергә ярдәм итәчәкме?" дигән темага диспут үткәрелде. Диспут барышында укучылар арасында ике төрле фикер  туды. Бер төркем яшүсмерләр тарафыннан кылынучы җинаятьләргә катгый җәза кирәк дисә, икенче төркем бу проблеманы психолог ярдәмендә чишәргә була дип үз фикерен белдерде. Бу сөйләшүләр укучыларның үзләрен дә уйланырга мәҗбүр итте.