Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

"Батырлык дәресе"

Опубликовано: 25.01.2014

Ленинград блокадасы Россия тарихында озакка сузылган һәм иң фаҗигале вакыйгалардан санала. Төп-төгәл 871 көн (1941нең 8 сентябреннән 1944 елның 27 гыйнварынача) дәвам иткән әлеге мәхшәрнең кайтавазы әле бүген дә үзен сиздереп тора.

Ленинград шәһәрен фашистлар блокадасыннан тулысынча азат иткәнгә 70 ел тулу уңаеннан һәм әлеге тарихи вакыйгаларны укучыларыбыз хәтерендә яңарту, саклау, истә калдыру максатыннан бүген мәктәбебездә барлык классларда да “Батырлык дәресе” үткәрелде. Һәр класс җитәкчесе әлеге тәрбия чарасына бик ныклап әзерләнгән һәм бик тетрәндергеч, файдалы, эчтәлекле дәресләр үтте дип әйтә алабыз.

Бөек Ватан сугышын, аның батырларын, бүгенге көндә арабызда булган  ветераннарын онытмыйк, аларга кулыбыздан килгәнчә ярдәм итик!