Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

Пешекчеләр көне

Опубликовано: 20.10.2023

20 октябрь — Халыкара пешекчеләр көне.
Пешекчеләр көне – матур бәйрәм, тәмле бәйрәм! Әлеге дата 2004 елда Дөньякүләм кулинарлар берләшмәсе тәкъдиме белән теркәлә. Миллионлаган пешекче-кулинарлар бүгенге көндә бар халыкны рәхәтләнеп тәмле ризыклар белән сыйлый.
Повар һөнәре - зур осталык, түземлек, көч таләп итә торган эш. Шекше төп мәктәбе ашханәсендә үз эшенең осталары хезмәт итә. Гомерләрен әлеге һөнәргә багышлаган  Гөлнур Махмудовна һәм Гөлфия Абдулловна көн саен укучыларны тәмледән-тәмле ашлар белән сыйлый. Алар өчен иң зур бүләк – укучыларның буш тәлинкәләре, рәхмәт сүзләре.
Мул тормышның кадерен белеп, исән-сау булып, елларга иминлек теләп бәйрәм итәргә язсын.
Бәйрәм белән сезне, хөрмәтле пешекчеләр!