Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

Фиджитал спорт буенча ярышлар

Опубликовано: 01.10.2023

Бүген Байлар Сабасында Саба урта мәктәбе базасында фиджитал спорт буенча ярышлар башланып китте. Бу әле беренче уеннар. Нәкъ менә безнең районнан муниципаль турнирлар сериясе башланачак.
Фиджитал Саба - Татарстан республикасында фиджитал спортны үстерүгә һәм популярлаштыруга юнәлдерелгән региональ проект. Ул Татарстан Республикасы цифрлаштыру министрлыгы тарафыннан оештырыла. Бүген ярышларны ачу тантанасында Татарстан Республикасы дәүләт идарәсе, мәгълүмати технологияләр һәм элемтә цифрлы үсеш министры Айрат Хәйруллин үзе дә катнашты.
Катнашучылар сафында бер мең кеше. Алар арасында безнең мәктәп укучылары да бар. Ярышлар 4 дисциплинада үтә. Һәм һәрберсе башта цифрлы аннары физик өлешләрдән тора. Фиджитал-футбол, фиджитал-баскетбол, фиджитал-картинг, фиджитал-Бердәм көрәш. Саба башлангычы киләчәктә Татарстанның башка муниципаль районнарында да активлашачак дип ышандыра оештыручылар.