Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

"Юнармия" отряды эшчәнлеге

Опубликовано: 21.09.2022

Мәктәбебезнең "Юнармия" отрядына Бөек Ватан сугышында катнашып батырларча һәлак булган авылдашыбыз Кәрим Галимуллин исеме бирелде.
Әхәтова Нурия апа истәлекләре: Әтием Кәрим Галимуллин Белгородны алганда да, Курск белән Орелны азат итүдә катнашкан. Батырлыгы өчен Бөек Ватан сугышы һәм Кызыл Йолдыз орденнары белән бүләкләнгән. Аның җитәкчелегендәге рота солдатларын 1943 нче елда “Держись как галимуллинцы!” дип исемләнгән плакат та бастырганнар.
Без бик еш кына әтинең фронттан килгән хатларын укый идек. Я әни белән, кайвакыт күрше күлән кергәч. Ул хатларны гел миңа укыталар иде. Мин бик горурлана идем каһарман әтием белән. "Юнармия" отряды членнары Нурия апаның кызы Данирә Мирзагалямова белән очрашып, истәлекләр барлады.