Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

12 апрель-Космонавтика көне

Опубликовано: 12.04.2011

12 апрельдә Космонавтика көнен билгеләп үтәбез. 1961 нче елның 12 апрелендә, дөньяда беренче буларак, бортына кеше утырган "Восток” космик корабле җир тирәли орбитага чыгарылды. Бу кеше-очучы космонавты Юрий Алексеевич Гагарин. Ул илебез хөкүмәте тапшырган эшне үтәде. Әлеге истәлекле көн Шекше урта мәктәбендә дә билгеләп үтелде. Дөньяны танып-белү эшчәнлеген үстерү, әйләнә -тирәлектә баручы күренешләрне аңлауларына этәргеч бирү, матурлыкны күрә белергә өйрәтү, туган җиргә мәхәббәт тәрбияләү максатыннан, 8нче һәм 11нче классларда тәрбия сәгате Космонавтика көненә багышланды. Укучылар Ю. Гагарин турында видео карадылар һәм бик күп яңалык тупланган презентация белән таныштылар.