Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

"Тамчы - шоу" - Шекшедә!

Опубликовано: 10.01.2013

"Яшь ТНВ" каналыннан бара торган "Тамчы -шоу" уенын без варислар арасында даими үткәрәбез. Кышкы каникул вакытында Явлаштау мәктәбенең 7 нче класс варисларын, үзебезнен 7 нче классларга каршы уенга дәштек. Үзебез белән бик үзенчәлекле таныштырганнан соң, көндәшләребез - Явлаштау мәктәбенең "Салават күпере" командасы белән таныштык. Беренче турда көндәшләребез өстенлек алса, Универсиада буенча бирелгән сорауларда һәм сүзләр төзүдә без өстен идек. Ә кышкы сынамышларда Явлаштауларга уңыш елмайды. Шулай итеп, бар турларның исәбе буенча, дуслык җиңде. Бу исәп ике мәктәп арасындагы дуслык җепләрен тагын да ныгытты.