Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Шикшинская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422053 с.Шикши, ул. Школьная, дом 4а, Сабинский район, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-624-61-18
E-Mail: shikshisaba@yandex.ru Sshik.Sab@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шикшинская ООШ"
Руководитель: Ханнанов Ильдар Фанисевич
У нас учатся: Бездә укыйлар:67
У нас учат: Бездә укыталар: 18

Шекше мәктәбе яңалыклары/ Школьные новости

Көзге мәрхәмәтлелек атнасы

Опубликовано: 11.09.2016

5нче сентябрьдән Татарстанда "Көзге мәрхәмәтлелек атнасы" дип исемләнгән акция старт алды. Әлеге чарадан без дә читтә калмыйча, авылдашларны игелекле гамәлләргә чакырдык. 11 сентябрьдә атналыкның "Моя7Я" дип аталган, ягъни гаилә кыйммәтләрен, позитив кәеф һәм үзара яхшы мөнәсәбәтләрне пропагандалау көне иде. Шул уңайдан без Шекше мәдәният хезмәткәрләре белән Шекше авылындагы үрнәк гаиләләрнең берсе Хафизовларда кунакта булдык. Хаҗирә апа белән Ханиф абый күп бала үстереп, аларга дөрес тәрбия биргән. Бүген өлкәннәр уллары һәм киленнәре белән бер түбә астында яши, балаларына оныкларын үстерешә, хуҗалык эшләрендә ярдәм итә.