Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Большешинарская средняя общеобразовательная школа им. А.А.Ахунзянова» Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422054, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Шинар, ул. Кооперативная, д. 33
Телефон: +7(843)-624-12-10
E-Mail: shinarsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большешинарская СОШ"
Руководитель: Мубараков Рамиль Гилемханович

Свежие новости

Химия-биология атналыгы

Опубликовано: 01.02.2012

Мәктәптә 24/1-31/1 кадәр химия -биология атналыгы утте.Укучылар белән күп төрле эшләр башкарылды.Башлангыч класс укучылары белән "үсемлеклэрне мин ничек беләм" дигән кичә уткәрелде.Алар узләре яраткан чәчәк рәсемнәре ясадылар.

5 кл.укучылары белән "мин тормышны яратам" дигән сәламәтлек дәресе уткәрелде.6 кл.укучылары белән "хлорофил патшалыгына сәяхәт" дигән кичә уткәрелде.

7 кл.укучылары арасында "иң зирәк яшь биолог" бәйгесе уткәрелде.Биологиядән өстәмә материаллар кубрәк укырга киңәш ителде.

8 а-8 б кл.арасында биологик КВН үткәрелде.Ике команда да үзләренең яхшы әзерләнгән булуын күрсәтте.

10-11 кл.арасында "Кайсыгыз белемлерәк" дигән химик викторина үткәрелде.10кл.үзләренең белемлерәк булуын күрсэтте.

9 кл. арасында- "СПИД- гасыр бәласе" дигән темада дәрес үткәрелде.Аларга СПИД ның билгеләре,ВИЧ турында аңлатылды.Атналыкта укучылар бик актив катнашты.