Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Большешинарская средняя общеобразовательная школа им. А.А.Ахунзянова» Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422054, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Шинар, ул. Кооперативная, д. 33
Телефон: +7(843)-624-12-10
E-Mail: shinarsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большешинарская СОШ"
Руководитель: Мубараков Рамиль Гилемханович

Свежие новости

"Педагоги в лицах".

Опубликовано: 28.08.2023

Касыймова Әнисә Нурулла кызы

Әнисә Нурулла кызы Касыймова 1967 елның 3 октябрендә Олы Шыңар авылында туган. Урта мәктәрнең 8нче сыйныфыннан соң, 1982-1986 елларда Арча педагогия училищесында укый.  1986 елда  Олы Шыңар урта мәктәбендә өлкән пионервожатый булып эшли башлый. 1990 елда читтән торып Казан дәүләт педагогия институтының татар теле һәм әдәбияты факультетын тәмамлый. 1997-2010 елларда тәрбия эшләре буенча директор урынбасары , 2010-2015 елларда укыту эшләре буенча директор урынбасары булып эшли, 2015 елдан рус теле һәм әдәбияты укытучысы.

Ә.Касыймова – шигырьләр һәм җыр текстлары авторы, “Ел укытучысы – 2000” район конкурсы җиңүчесе. Мәктәпнең ул җитәкләгән фольклор коллективы 2005 елда “Ватан” республикакүләм яшьләр фестивалендә Гран-при яулады.

Яшь буынга белем һәм тәрбия бирүдәге уңышлары өчен “Мәгарифтәге казанышлары өчен” күкрәк билгесе белән бүләкләнгән.

#ГодПедагога2023

#ГодНаставника2023