Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Большешинарская средняя общеобразовательная школа им. А.А.Ахунзянова» Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422054, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Шинар, ул. Кооперативная, д. 33
Телефон: +7(843)-624-12-10
E-Mail: shinarsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большешинарская СОШ"
Руководитель: Мубараков Рамиль Гилемханович

Свежие новости

Татарстан Варислары Берлегенең туган көне

Опубликовано: 17.09.2013

15 нче сентябрь – Татарстан Варислары Берлегенең туган көне. Шул уңайдан “Таң” балалар оешмасында 16 сентябрь көнне дружина сборы узды. Сборда 2 сыйныф укучылары эзтабарлар сафына кабул ителде.

Мәктәптә тантаналы бәйрәм рухы сизелеп тора. Варислар бүлмәсендә оешма советы членнары  булачак эзтабарларны котларга әзерләнә.

-        Галстуклы варис һәм эзтабарлар спорт залында тигез сафка баскан.

Сбор отряд советы рәисләренең отрядлар әзерлеге турында рапорт тапшырулары белән башланып китте. Илебез гимны яңгырады. Тантананың иң күңелле мизгелләре башланды: 2 нче сыйныф укучылары дулкынланып көткән вакыт җитте. “Таң” оешмасының булачак эзтабарлары безнең каршыда. 6 укучы (2 кыз, 4 малай) бүген үзләренең оешма сафына лаек икәнен күрсәттеләр. Алар бергәләп эзтабарларның кагыйдәләрен санап чыктылар, тантаналы вәгъдә бирделәр.

8 нче сыйныф укучылары алкышлар астында эзтабарларның муенына Татарстан флагы төсендәге галстуклар бәйләде. Укучыларны педагог-оештыручы,  сыйныф җитәкчеләре, “Таң” оешмасы активистлары котлады.