Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Большешинарская средняя общеобразовательная школа им. А.А.Ахунзянова» Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422054, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Шинар, ул. Кооперативная, д. 33
Телефон: +7(843)-624-12-10
E-Mail: shinarsaba@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большешинарская СОШ"
Руководитель: Мубараков Рамиль Гилемханович

Свежие новости

Ачык ишекләр көне

Опубликовано: 18.04.2011

18 нче апрель көнне мәктәбебездә "Ачык ишекләр көне" үткәрелде. Әлеге көнне 1 сыйныф укучылары зур дулкынлану белән көтеп алдылар. Чөнки аларга бик тә җаваплы эш йөкләнгән иде. алар үзләренең укытучылары Рушания апалары белән киләсе елга 1 сыйныфка укырга керүче балалар һәм әти-әниләр өчен яңа стандартлар буенча дәрес үткәрделәр. Дәрес искиткеч шәп булды. Дәрестә шулай ук мәктәп директоры Хабибуллин А.Н., Касимова А.Н., башлангыч сыйныф укытучылары Хаҗиева Н.Н., Мөхәммәтгалиева Г.З., Шәйхетдинова Г.Ф., китапханәче Гарипова Г.Ф. лар да катнаштыУкытучы Р.Х. үз эшенә бик җаваплы караган: бай эчиәлекле, эстетик зәвыклы һәм яңа технологияләр кулланып үткәрелгән әлеге дәрес һәркемнең күңеленә хуш килде.

Дәрес тәмамланганнан соң Рушания Хатиповна әти-әниләрне 1 нче сыйныф дәресләре, дәфтәрләре һәм аларның үзенчәлекләре белән таныштырып үтте.

Методик берләшмә җитәкчесе Хаҗиева Н.Н. әти-әниләр алдында яңа стандартлар (ФГОС НОО) турында чыгыш ясады. Әти-әниләр үзләрен кызыксындырган сорауларны бирделәр.

"Ачык ишекләр көне" һәркем өчен, балалар өчен дә, әти-әниләр өчен дә бик файдалы һәм истә кала торган булды.