Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Большеарташская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422069, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Арташ, ул. Центральная, д. 33
Телефон: +7(843)-624-47-52
E-Mail: bolartash@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большеарташская ООШ"
Руководитель: Гайбадуллин Ильнур Бакиевич

Мәктәп яналыклары

Җиңү язы күңелләрдә.

Опубликовано: 08.05.2017

9нчы май – Бөек Җиңү көне. Бүген без, Сезнең батырлыкларга сокланабыз, Сезгә дан һәм мәдхия җырлыйбыз, Сезнең түземлелегез, сабырлыгыгыз алдында баш иябез. Сугыш... 1418 көн һәм төн дәвам иткән.Меңләгән шәһәр һәм авыллар җимерелгән. Чыннан да, Бөек Ватан сугышы чоры совет халкы өчен зур сынау еллары булды. Бүген мәктәбебездә “Җиңү язы күңелләрдә”дигән кичә булды. Әлеге бәйрәмгә тыл ветераннары һәм сугыш чоры балалары чакырылды. Алар хөрмәтенә укучыларыбыз бик матур чыгыш әзерләделәр. Бәйрәм чәй табыны артында дәвам итте..