Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Большеарташская основная общеобразовательная школа Сабинского муниципального района Республики Татарстан"

Адрес: 422069, Республика Татарстан, Сабинский район, с. Большой Арташ, ул. Центральная, д. 33
Телефон: +7(843)-624-47-52
E-Mail: bolartash@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Большеарташская ООШ"
Руководитель: Гайбадуллин Ильнур Бакиевич

Мәктәп яналыклары

Экологик уикенд.

Опубликовано: 22.04.2017

22нче апрель көнне мәктәптә Сафиева Р.Х. "Безнең белән бүлеш” дигән темага экологик дәрес үткәрде. Әлеге дәрестә укучылар экология фәне, аның өһәмияте, шулай ук кешенең әйләнә- тирәгә йогынтысын өйрәнделәр. Дәрес презентация, укучыларның чыгышы формасында узды. Әлеге дәрес укучыларга экологик тәрбия бирү юнәлешендә отышлы булды. Балаларда табигатькә әнә шундый мәрхәмәтле карашны, табигатьнең матурлыгын тоя белүне әкеренләп аны яклый, саклый белүне кечкенәдән үк тәрбияләүдә зур эшләр алып барыла. Табигатьне саклау проблемалары белән дә балалар кечкенәдән үк танышалар, үткәрелгән чараларда актив катнашалар, укучылар табигатьне яклау һәм саклау дигән изге эшкә теләп кушылалар. Мәктәп янында өмә үкәрелде, гөлләргә су сибеп, аларның корган яфракларын чистарттылар. Табигать – безнең бүгенге байлыгыбыз гына түгел, киләчәгебез дә. Аның байлыгын бездән соңгы килгән буыннарга да калдыру безнең уртак бурычыбыз.