Адрес: 422670, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, с. Верхний Тимерлек, ул.Школьная, дом 1./422670, Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе муниципаль районы, Югары Тегермәнлек авылы, Мәктәп урамы, 1нче йорт
Телефон: +7(843)-612-80-20
E-Mail: Svt.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Верхне-Тимерлековская СОШ" Рыбно-Слободского муниципального района РТ
Руководитель: Мингазов Рафис Фасхутдинович
Год основания учреждения: 1933
У нас учатся: учащиеся 38, воспитанники 4/укучылар 40, тәрбияләнүчеләр 4
У нас учат: учителя 20/укытучылар 20

Экскурсия в музей Фатихова.Потерянный родник

День рождение А.С.Пушкина

Опубликовано: 06.06.2024

В честь 225-летия со дня рождения А.С.Пушкина  прошел литературный час для детей пришкольного лагеря.
«Идут века, но Пушкин остается!». Действительно это так. Память о нем живет, любовь к нему не проходит и слава его растет.
Вожатые  рассказали о важном, о жизни гения, его происхождении , о влиянии няни Арины Родионовны, о Царскосельском лицее, о любви к жене Наталье и детям…
      Во второй части мероприятия дети показали хорошие знания пушкинских сказок. Почти в каждом городе есть улица, памятник Александру Сергеевичу. А еще есть памятники сказочным героям из его произведений. Закончили литературную встречу чтением стихов.
Здравствуй, Пушкин!
Здравствуй, добрый гений!
С днем рождения, дорогой поэт!

6 июнь – бөек урыс шагыйре, драматург, прозаик Александр Сергеевич Пушкинның туган көне. Урыс әдәбиятын үстерүгә, мәңгеләштерүгә зур өлеш керткән, нигез салган шәхеснең туган көнендә шулай ук урыс теле көне дә билгеләнеп үтелә. Шул уңайдан, «Дуслык» лагерында әдәби чара оештырылды.

Пушкинның әкиятләре балалар өчен генә түгел, олылар өчен дә – хыялдагы ил. Олылар хәтта әллә кайчан укыган әкиятләрендә яңа баштан яратып укыйлар. Балаларга А. С. Пушкинның тормыш юлы һәм иҗаты турында сөйләнелде. Аннан соң балалар викторинада бик актив катнаштылар:  шигырь юллары кайсы әкияттән икәнен чамаладылар, рәсем буенча әсәрләрен таныдылар, сүз портреты буенча әкияттәге геройларны атадылар. Укучылар барлык сорауларга дөрес җавап биреп, үзләренең көчле белемнәрен күрсәттеләр, шуның өчен аларга тәмле бүләкләр тапшырылды.
       Киләчәктә дә бай мираслы, зур тарихлы урыс теле тагын да камилләшсен, күбрәк кешеләрне җәлеп итсен, дигән теләктә калабыз.