• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости|Яңалык

Всемирная акция "Голубь мира"

Опубликовано: 21.09.2020

Каждый год, 21 сентября, ООН призывает все страны мира прекратить войну и огонь. Всем известно, что «Голубь мира» — выражение, получившее популярность после окончания Второй мировой войны в связи с деятельностью Всемирного конгресса сторонников мира. Юнармейцы МБОУ" Рыбно- Слободская сош2" приняли участие в мероприятии,посвященном Всемирной акции"Голубь мира"

«Балык Бистәсе урта гомуми белем бирү мәктәбе»ндә  «Тынычлык күгәрчене» акциясе булып узды. Бөтен дөньяда тынычлыкны саклау максатыннан уздырылган акциядә   укучыларыбыз актив катнаштылар. Алар шарларга бәйләп, шатланып очырган ак күгәрченнәр, җир йөзенә тынычлык теләп, зәңгәр күккә юл алды. Әлеге кәгазь күгәрченнәргә Бөек Ватан сугышында катнашкан, тылда армый-талмый эшләгән әби-бабайларның исемнәре язылган иде. Күкләребез һәрчак аяз булсын!