• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости|Яңалык

Праздник “Последний звонок”

Опубликовано: 29.05.2020

Праздник “Последний звонок”

Последний звонок, он не просто последний. Второго последнего в жизни точно не будет. Все его помнят всю оставшуюся жизнь. Последний звонок в Рыбно-Слободской школе № 2 получился радостным и немного грустным. Одиннадцатиклассники и половина девятиклассников и  радовались, что впереди у них — взрослая жизнь и печалились от того, что придется расставаться с друзьями, с любимой школой и учителями. По видеосвязи старшеклассников поздравили директор школы, первые учителя, классные руководители, родители. Первоклассники прислали выпускникам свои видеопоздравления с окончанием одиннадцатого и девятого класса. «Последние звонки» проходили только так — онлайн, но и через экран пробивались неподдельные эмоции.

В добрый путь, дорогие наши выпускники!!!

“Соңгы кыңгырау”бәйрәме.

Соңгы кыңгырау, ул гади генә соңгы түгел шул!  Тормышта икенче соңгы кыңгырау  булмый.  Мәктәптә соңгы кыңгырау чыңлавын һәркем  хәтерендә саклый.

Бүген Балык Бистәсе 2 нче мәктәбендә “Соңгы кыңгырау” чыңлады. Ул шатлыклы да һәм бераз моңсу да, дулкынландыргыч та булды . "Соңгы кыңгырау" онлайн гына узды, әмма дулкынлану хисләр экран аша да тәэсир итте.

Чыгарылыш сыйныфы укучылары өчен  бүгенге бәйрәм –  олы юлга беренче адым. Алар үзләрен алда зур тормыш юлы көтүенә шатлансалар да, дуслары, яраткан мәктәбе, укытучылары белән аерылышырга туры килүен уйлап дулкынландылар да .Видеоэлемтә буенча өлкән сыйныф укучыларын мәктәп директоры, беренче укытучылар, сыйныф җитәкчеләре, ата-аналар котлады. Беренче сыйныф укучылары чыгарылыш сыйныф укучыларына  үзләренең видео котлауларын юлладылар.

Кадерле чыгарылыш сыйныф укучылары! Сез яшьләр, көчлеләр, үз-үзегезгә ышанычыгыз көчле. Һәрчак яңа үрләргә омтылыгыз!  Бервакытта да ирешкәннәрдә тукталып калмагыз һәм туган мәктәбегезне онытмагыз. Барлык теләкләрегез чынга ашсын, тормышыгыз сез теләгәнчә булсын, әти-әниләр һәм укытучылар сезнең белән горурлана алсын!

Хәерле юл сезгә!