• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости|Яңалык

Соблюдая все меры предосторожности

Опубликовано: 15.05.2020

ФОТО

«Из трёх минут четыре не сделаешь» - так гласит народная мудрость. Ждать, когда пройдет коронавирусная  пандемия, некогда. Поэтому, соблюдая все меры предосторожности: делясь на группы, соблюдая необходимую дистанцию, надев перчатки и маски, дружно вышел коллектив МБОУ «Рыбно-Слободской СОШ №2» на работу по облагораживанию школьного участка и прилегающей территории.

Умытая дождями, почувствовавшая заботливые руки человека, благоухает и радует  территория школы жителей микрорайона, привлекая их взгляды своей первозданной и рукотворной красотой!

« Өч минуттан дүртне эшләп булмый", - ди халык мәкале. Коронавируслы пандемиянең кайчан узачагын көтәргә вакыт юк. Шуңа күрә, барлык саклык чараларын үтәп, төркемнәргә бүленеп, кирәкле дистанцияне үтәп, перчатка һәм битлек киеп, бердәм булып, Балык Бистәсе 2нче урта мәктәбе коллективы мәктәп участогын һәм янәшәсендәге территорияне төзекләндерү эшенә чыкты.

Яңгырлар белән юылган, кешенең кайгыртучан кулларын тоеп  матурланган мәктәп яны участогыбыз,  хезмәткәрләребезнең генә түгел, ә  тирә-юньдә яшәүчеләрнең дә  карашларын үзенә җәлеп итә, сокландыра.