• Рыбно-Слободский
  • Школы

Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости|Яңалык

Бүген бездә «Нәүрүз» бәйрәме. Бүген бездә ярминкә!

Опубликовано: 20.03.2019

Бүген бездә «Нәүрүз» бәйрәме. Бүген бездә ярминкә!

Элек заманнарда безнең бабаларыбыз, бабаларыбызның бабалары Яңа ел бәйрәмен  21 мартта уздырганнар. Аны «Нәүрүз» бәйрәме дип атаганнар.Бу көнне бар кеше дә бәйрәмчә киенгән, бер-берсен котлаган. Олыларга,кечеләргә  бүләкләр биргәннәр. Менә безнең мәктәптә дә бүген «Нәүрүз» бәйрәме!

Иртәдән мәктәп фойесында бәйрәмчә күтәренке рух хөкем сөрә,  дәртле татарча көйләр яңгырый.Укучыларны, укытучыларны, мәктәп эшчеләрен, әти-әниләрне, башка кунакларны бәйрәмчә киенгән “Нәүрүз кызлары” һәм егетләр  каршы алды, алар килүчеләргә татлы күчтәнәчләр тараттылар.  Һәр сыйныф бүлмәсенә кереп,  милли кием кигән балалар матур көй астында  укучыларны Нәүрүз бәйрәме белән котлады. Фойеда ярминкә гөрләде. Сату-алу рәтләре тезелеп киткән, халык шау-гөр килеп ярминкәдә йөри.

Ни генә юк монда!  “Бердәмлек тау күчерә”, -дип халкыбыз дөрес әйткән. Әти-әниләрнең, әби-бабайларның, укытучыларның, укучыларның бердәмлеге,тырышлыгы нәтиҗәсендә истә калырлык күңелле бәйрәм үтте. Афәрин!

«Нәүрүз» мөбарәк булсын! Ярминкәләр гөрләп торсын, дәвамлы булсын!

Фоторепортаж:
«Нәүрүз» бәйрәме