Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости/ Яңалыклар

Прощание с Азбукой

Опубликовано: 23.03.2024

“Балык Бистәсе 2 нче  мәктәбендә 1 класс укучыларының зур бәйрәмнәре — Әлифба белән саубуллашу кичәсе узды.

2024 елның 22 мартында “Балык Бистәсе 2нче урта гомуми белем бирү мәктәбе”ндә 1 сыйныфта «Әлифба белән хушлашу» бәйрәме узды. Сентябрь аенда беренче сыйныф укучылары Әлифба -  тылсымлы китабы белән таныштылар, аның белән дуслаштылар, аннан күп нәрсәләргә өйрәнделәр. Әлифба аларга бик күп яңа һәм кызыклы әйберләр ачты. Хәзер алар сүзләрне, җөмләләрне, хәтта кыска хикәяләрне укый алалар. Балалар уйнадылар, биеделәр, табышмаклар чиштеләр һәм Әлифба патшабикәсе биремнәрен үтәделәр. Беренче сыйныф укучылары һәр хәрефкә шигырь сөйләделәр һәм җырладылар.

22 марта 2024 года в МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2» в 1 классе прошел праздник «Прощание с Азбукой». В сентябре первоклассники познакомились с волшебной книгой Азбукой, подружились с ней, многому у нее научились. Азбука открыла им много нового и интересного. Теперь они умеют читать любые слова, напечатанные и написанные предложения и даже короткие рассказы.  Дети играли, танцевали, отгадывали загадки и выполняли задания Королевы Азбуки. Сами первоклассники тоже готовились. На каждую букву было выучено стихотворение, дети подарили Азбуке песню про буквы.