Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости/ Яңалыклар

День родных языков

Опубликовано: 21.02.2022

21 нче февраль - Халыкара туган тел көне.

21 нче февраль - Халыкара туган тел көне. Бу көн 2000 нче елдан башлап ЮНЕСКО карары нигезендә билгеләп үтелә башлады.
Быел безнең мәктәптә бу көн олы бәйрәм төсен алды. Бәйрәмгә әзерлек бер ай алдан башланды. Һәр класс туган телгә багышлап стена газеталары чыгарды, лейпбуклар әзерләде. Укучылар телгә багышланган иншалар, шигырьләр яздылар, викторина сораулары, ребуслар, башваткычлар төзеделәр, тел галимнәре, тел турында кызыклы материаллар тупладылар.

Туган тел көнендә  1 -9 класс укучылары тарафыннан оештырылган “Татарстан – безнең уртак йортыбыз” исемле әдәби – музыкаль кичә укучыларыбыз тарафыннан бик җылы кабул ителде.
Бәйрәм дәвамында  укучылары туган телебезгә багышланган бик матур hәм эчтәлекле шигырьләр сөйләделәр.  “Кама йолдызчыклары” бию төркеменә йөрүче кызларыбызның биюләре кичәбезнең матур бизәгенә әверелде.

21 февраля - Международный день родного языка

21 февраля - Международный день родного языка. Этот день стал отмечаться с 2000 года по решению ЮНЕСКО.

В этом году в нашей школе этот день стал большим праздником. Подготовка к празднику началась за месяц. Каждый класс выпускал стенгазеты, посвященные родному языку. Учащиеся писали сочинения, стихи, создавали вопросы викторины, ребусы, головоломки, собирали интересные материалы о языкознании, языке.

Литературно – музыкальный вечер “Татарстан – наш общий дом”, организованный в день родного языка учащимися 1- 9 классов, был очень тепло принят нашими школьниками. В течение вечера учащиеся 1 - 9 классов читали стихи, посвященные родному языку. Красочным украшением вечера стали танцы девушек из танцевальной группы” Камские звездочки".