Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости/ Яңалыклар

Спектакль

Опубликовано: 13.01.2022

13 января учащиеся 8-11 классов  в районном Доме культуры посмотрели  спектакль Казанского Татарского государственного театра юного зрителя им. Г. Кариева “Прости меня, мама!”. Тема, поднятая в спектакле, актуальна и сегодня. Желаем коллективу театра и впредь больших творческих успехов в деле сохранения и распространения татарского языка и культуры. Для просмотра этого спектакля учащиеся  использовали “Пушкинскую карту”.

13 нче гыйнвар көнне мәктәбебезнең 8-11 нче сыйныф укучылары , район мәдәният йортында Г.Кариев исемендәге Казан  татар дәүләт яшь тамашачы театры тәкъдим иткән, “Кичер мине, әнкәй!” спектаклен карадылар. Спектакльдә күтәрелгән тема бүгенге көндә дә бик актуаль.  Укучыларыбызга әлеге спектакль бик ошады. Театр коллективына  алга таба да телебезне, мәдәниятебезне саклау, тарату эшчәнлегендә зур  иҗади уңышлар телибез.  Бу спектакльне укучылар  “Пушкин картасы”н кулланып  тамаша кылдылар.