Адрес: 422650, Республика Татарстан, Рыбно-Слободский район, пгт. Рыбная Слобода, ул. 60-лет Октября, д. 9/Татарстан Республикасы, Балык Бистәсе районы, Балык Бистәсе шәһәр тибындагы поселогы, Октябрьнең 60 еллыгы урамы, 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-612-35-09 (+7(843)-612-35-08)
E-Mail: S.Rs@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Рыбно-Слободская СОШ №2"
Руководитель: Талалаева Мунира Робертовна
У нас учатся: 431 учащихся / 431 укучы

Новости/ Яңалыклар

Г.Тукайның тууына 130 ел

Опубликовано: 18.04.2016

Быел, 2016 елда, татар халкының бөек шагыйре, татар әдәбияты классигы, әдәби тәнкыйтьче, публицист, яңа заман татар әдәбиятына һәм әдәби теленә нигез салучы – Г.Тукайның тууына 130 ел тула. Шул уңайдан республикакүләм һәм Бөтенроссия күләмендәге төрле чаралар уздырыла. Безнең  мәктәп укучылары һәм укытучылары да бу зур чарадан читтә калмый. 18-22 нче апрель мәктәптә “Тукай атналыгы “ дип игълан ителде.

Атналыкның беренче көне ук котлаулар, бүләкләр тапшыру белән башланып китте. Полянка авылы китапханәчесе А.В.Вельчинская  Тукайга багышланган шигырь бәйгесенең район сайлап алу турында   җиңү яулаган укучыларга дипломнар тапшырды.

“ Тукай атналыгы”  түбәндәге эш планы нигезендә алып барыла.

Чаралар

18.04

Тукай атналыгын ачу. Районкүләм чараларда катнашкан укучыларны котлау, дипломнар тапшыру.

Балалар  үзәк китапханәсендә шигырь  укучылар бәйгесенә катнашу

19.04

Тукайга багышланган проектларны яклау, китап күргәзмәсе оештыру.

20.04

Г.Тукайга багышланган ачык дәресләр, “Язлар белән җиргә Тукай килгән” сыйныфтан тыш чара.

21.04

Район мәдәният сараена сәяхәт. Тукайга багышланган кинофильм карау.

22.04

“Г.Тукайның тормыш мизгелләре”        Тукайга багышланган газеталар бәйгесе

25.04

“Онытмабыз сине, Тукай!”шигырь  сөючеләр кичәсе.

26.04

“Тукай атналыгы”н йомгаклау. Котлаулар.