Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Гимназия №139 - Центр образования» Приволжского района г. Казани

Адрес: 420139, г. Казань, ул. Сафиуллина, д. 56А
Телефон: +7(843)-268-72-40
E-Mail: S139.kzn@tatar.ru
Короткое название: МАОУ "Гимназия №139 - Центр образования" Приволжского района города Казани
Руководитель: Борер Татьяна Сергеевна
Год основания учреждения: 1989
У нас учатся: 1448 учеников, из них 0 иностранный гражданин/бездә 1448 укучы белем ала
У нас учат: 66 учителей/аларга 66 укытучы белем бирә

ШКОЛЬНЫЕ БУДНИ

Флешмоб "МИНЕМТУКАЙ"

Опубликовано: 29.04.2020

26 апрельдә татар халык шагыйре, әдәби тәнкыйтьче, публицист һәм җәмәгать эшлеклесе Габдулла Тукайның туган көне билгеләп үтелә.

Халкын хөрмәт иткән, телен яраткан һәм аның белән горурланган һәр татар кешесе өчен зур бәйрәм ул. Әлеге уңайдан КДУ Филология һәм мәдәният ара багланышлар Институты “МИНЕМТУКАЙ” флешмобы үткәрде.

Безнең гимназия укучылары да бу  флешмобта катнаштылар. Алар Тукай шигырьләрен һәм чәчмә әсәрләрен төрле телләрдә укыдылар.

“Минем Тукай” флешмобына шулай ук Тукай шигырләренә җырлана торган җырлар һәм инструменталь әсәрләрнең видеоязмалары, Тукай  иҗаты буенча ясалган рәсем, сынлы сәнгать әсәрләре Инстаграм социаль челтәренә урнаштырырдылар.

В рамках празднования  Дня рождения татарского народного поэта, литературного критика, публициста и общественного деятеля Габдуллы Тукая Институт филологии и межкультурной коммуникации КФУ проводит флешмоб "МИНЕМТУКАЙ". Ученики гимназии приняли активное участие в этом флешмобе.