Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Гимназия №139 - Центр образования» Приволжского района г. Казани

Адрес: 420139, г. Казань, ул. Сафиуллина, д. 56А
Телефон: +7(843)-268-72-40
E-Mail: S139.kzn@tatar.ru
Короткое название: МАОУ "Гимназия №139 - Центр образования" Приволжского района города Казани
Руководитель: Борер Татьяна Сергеевна
Год основания учреждения: 1989
У нас учатся: 1448 учеников, из них 0 иностранный гражданин/бездә 1448 укучы белем ала
У нас учат: 66 учителей/аларга 66 укытучы белем бирә

ШКОЛЬНЫЕ БУДНИ

Конкурс « Мин татарча диктант язам»

Опубликовано: 02.03.2020

“Туган телләр” атналыгында башлангыч сыйныф укучылары арасында « Мин татарча диктант язам» конкурсында җиңүчеләр күп булды:

2 а сыйныфыннан- Нәбиуллина Диляра, Хакимҗанова Камиля, Харасова  Мәдинә

3а сыйныфыннан - Зиятдинова Фәридә, Славина Наилә

3б сыйныфыннан Климанова Аделина и Климанова Ангелина

4а сыйныфыннан Әминова Динә

4б сыйныфыннан Галимова Әминә

4в сыйныфыннан Захарова Софья

Алар үзләренең белемнәрен күрсәттеләр. Мондый диктантлар орфографик, грамматик тел үстерү күнекмәләре бирергә дә, хәтер эшчәнлеген ныгытырга да ярдәм итәләр Укытучы системалы рәвештә грамоталылыкның дәрәҗәсен, орфографик күнекмәләрнең сыйфатын һәм аның ныклык дәрәҗәсен өйрәнеп, аларга анализ ясап, нинди шартларда һәм ни сәбәпле орфографик хатаны җибәрүләрен ачыклаганда һәм аларны төзәтү эшен дөрес оештырганда гына укучыларның грамоталы язуына ирешә ала.

В рамках недели родного языка проводился конкурс на самого грамотного ученика начальной школы  « Мин татарча диктант язам». В конкурсе приняли участие ученики 1-4 классов. Победителями стали ученицы:

2 а класса Набиуллина Диляра, Хакимзянова Камиля, Харасова  Мадина,

3а класса Зиятдинова Фарида, Славина Наиля,