Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Гимназия №139 - Центр образования» Приволжского района г. Казани

Адрес: 420139, г. Казань, ул. Сафиуллина, д. 56А
Телефон: +7(843)-268-72-40
E-Mail: S139.kzn@tatar.ru
Короткое название: МАОУ "Гимназия №139 - Центр образования" Приволжского района города Казани
Руководитель: Борер Татьяна Сергеевна
Год основания учреждения: 1989
У нас учатся: 1448 учеников, из них 0 иностранный гражданин/бездә 1448 укучы белем ала
У нас учат: 66 учителей/аларга 66 укытучы белем бирә

ШКОЛЬНЫЕ БУДНИ

Конференция “Глобализация- реальность современного мира"

Опубликовано: 17.04.2019

13 апрельдә 6нчы гимназиядә үтә торган “Глобализация- реальность современного мира..” исемле республика фәнни-гамәли конференциясенә нәтиҗә ясалды. Конференция 2 этаптан тора иде. Безнең гимназия  5 в сыйныфы укучысы Җәмәлиева Әмирә ике этабын үтеп “Яшь филолог” секциясендә Лауреат исеменә лаек булды.  Аның эше хәзерге вакытта татар теле (туган тел булмаган) кешеләр өчен бик кызык булды, чөнки ул  ике телнең грамматикасын чагыштырып бирде. Аның чыгышын игътибар белән тыңладылар һәм уңышлы эш дип таптылар.  Конференциягә Әмирәне татар теле укытучысы Кәлимуллина Р.Р. әзерләде.

B гимназии №6 проходила XIII Республиканская научно-практическая конференция «Глобализация - реальность современного мира». В работе конференции принимала участие ученица 5в класса Замалеева Амира. В секции «Юный филолог» она стала лауреатом.