• Школы
  • МАОУ «Cредняя общеобразовательная школа №2» г.Нурлат Республики Татарстан / Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре «2 нче урта гомуми белем мәктәбе»муниципаль автоном гомуми белем учреждениесе

Муниципальное автономное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №2» г. Нурлат Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре «2 нче урта гомуми белем мәктәбе» муниципаль автоном гомуми белем учреждениесе

Адрес: 423040, Республика Татарстан, Нурлатский район, г. Нурлат, ул. Школьная, д. 9/Татарстан Республикасы, Нурлат районы Нурлат шәһәре Мәктәп урамы 9 нчы йорт
Телефон: +7(843)-452-36-07
E-Mail: nursh_2@mail.ru
Короткое название: MAOУ "СОШ №2" г. Нурлат
Руководитель: Шарапова Халида Рафиковна
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 657учеников/ 657 укучы
У нас учат: 42учителей/ 42укытучы

Новостной блок СОШ №2 г.Нурлат

Прием в 1 класс 2022 -2023 уч.год./ 2022 - 2023 нче уку елына 1 сыйныфка кабул иту.

Опубликовано: 01.09.2022

Приемная кампания по зачислению в 1 класс стартует 1 апреля 2022 года.

Уважаемые родители и законные представители будущих первоклассников!

В 2022 году компания по приему в первые классы начнется 1 апреля.

Сроки подачи заявлений от родителей определены приказом Минпросвещения РФ от 02.09.2020 №458 «Об утверждении Порядка приема на обучение по образовательным программам начального общего, основного общего и среднего общего образования».

Заявления принимаются в следующие сроки:

для детей, проживающих на закрепленной за школой территории, а также имеющих преимущественное право зачисления в первый класс – с 1 апреля по 30 июня 2022 года;

для детей, не проживающих на закрепленной за школой территории (зачисляются на свободные места)- с 6 июля по 5 сентября 2022 года.

Расширен перечень документов, которые надо предъявить родителям при приеме в общеобразовательную организацию:

• копия паспорта или другого документа, удостоверяющего личность родителя (законного представителя);
  • копия свидетельства о рождении ребенка или документа о родстве;
  • копия документа об опеке или попечительстве (при необходимости);
  • копия документа о регистрации ребенка по месту жительства или по месту пребывания на закрепленной территории или справку о приеме документов для регистрации по месту жительства;
  • справка с места работы родителя или законного представителя, если ребенок претендует на прием вне очереди и в первую очередь;
  • копия заключения ПМПК (при наличии)

Более подробную информацию читайте во вкладке:

Подача заявления на прием в школу\Мәктәпкә кабул итү өчен гариза бирү

Заявлении можно подать на портале Госуслуг.

Администрация школы.

Кабул итү тәртибе турында

2020 елның 22 сентябреннән Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгының 2020 елның 2 сентябрендәге 458 номерлы боерыгы (Россия Федерациясе Мәгариф һәм фән министрлыгының «башлангыч гомуми, төп гомуми һәм урта гомуми белем бирү программалары буенча гражданнарны кабул итү тәртибен раслау турында» гы 2014 елның 22 гыйнварындагы 32 номерлы боерыгы) белән расланган Башлангыч гомуми, төп гомуми һәм урта гомуми белем бирү программалары буенча укуга кабул итүнең яңа тәртибе гамәлдә була. Яңа тәртип нигезендә гомуми белем бирү оешмалары гомуми белем бирү оешмасына чираттан тыш, беренче чиратта һәм өстенлекле итеп кабул итү хокукына ия булган затларны 1 апрельдән 30 июньгә кадәр (элек 1 февральдән 30 июньгә кадәр иде) кабул итү турында гаризалар кабул итә. Башка затлардан гаризалар 6 июльдән 5 сентябрьгә кадәр кабул ителә.

Гомуми белем бирү оешмасына кабул иткәндә ата-аналарга тапшырырга кирәк булган документлар исемлеге киңәйтелде:

- паспорт яки ата-ана (законлы вәкил)шәхесен таныклаучы башка документ күчермәсе;

- туу турында таныклык яки туу турында документ күчермәсе;

- опека яки попечительлек турында документ күчермәсе (кирәк булганда);

- яшәү урыны буенча яки беркетелгән территориядә тору урыны буенча баланы теркәү турында документ күчермәсе яисә яшәү урыны буенча теркәлү өчен документлар кабул итү турында белешмә;

- ата-ананың яки законлы вәкилнең эш урыныннан белешмә, әгәр бала чиратсыз һәм беренче чиратта кабул итүгә дәгъва итә икән;

- ПМПК бәяләмәсенең күчермәсе (булганда).

Тулырак мәгълүматны өстәмә битендә укыгыз:

Мәктәпкә кабул итү өчен гариза бирү  https://edu.tatar.ru/nurlat/sch2/page1811808.htm

Гаризаны дәүләт хезмәтләре порталында бирергә мөмкин.

Мәктәп администрациясе