• Детские сады

муниципальное автономное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад № 4 «Росинка» г. Нурлат Республики Татарстан /Татарстан Республикасы Нурлат шәhәре 4 нче номерлы “ Чык тамчысы ” балалар бакчасы мәктәпкәчә белем муниципаль автономияле учреждениесе

Адрес: 423042, Республика Татарстан, г. Нурлат,ул.Советская, д.112 / Советская ур.,112, Нурлат шәhәре,Татарстан Республикасы,423042
Телефон: +7(843)-452-00-77
E-Mail: Nurlat.Rosinka@tatar.ru
Короткое название: МАДОУ "Детский сад № 4 "Росинка"/ МАМБУ 4 нче номерлы “Чык тамчысы” балалар бакчасы
Руководитель: Натарова Екатерина Ивановна
У нас учатся: 71 воспитанников / 71 тәрбияләнүче
У нас учат: 10 педагогов / 10 педагог

"Животный мир морей и океанов" / "Хайваннар дөньясы диңгез һәм океаннар"

Опубликовано: 12.07.2022

Воспитатель Газовая Г.Ш. организовала показ развивающих мультфильмов "Обитатели морей и океанов", где дети увидели,  и  познали тайны морского мира, познакомились с обитателями и узнали много интересного.  Воспитатель Расчислова Л.Б. провела конкурс рисунков "Водное царство ". Дети с большим удовольствием приняли активное участие, нарисовав с мамами красивые рисунки.
Так же с воспитанниками был проведён инструктаж " Правила поведения у водоемов", в целях безопасного отдыха и охраны здоровья и жизни детей на водных объектах.

Тәрбияче Газовая Г. Ш. "Диңгез һәм океаннарда  яшәүчеләр" дигән мультфильм күрсәтте, анда балалар диңгез дөньясы серләрен күрделәр һәм белделәр, анда яшәүчеләр белән таныштылар һәм күп кызыклы нәрсәләр белделәр.  Тәрбияче Расчислова Л. Б. "Су патшалыгы "дигән темага  рәсем конкурсы үткәрде. Балалар бик теләп әниләре белән матур рәсемнәр ясап, актив катнаштылар.
Шулай ук тәрбияләнүчеләр белән  су объектларында балаларның куркынычсызлыгын һәм сәламәтлеген саклау максатыннан: "Сулыклар янында үз-үзеңне тоту кагыйдәләре" дигән  инструктаж үткәрелде.