Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №2 «Белочка» г. Нурлат Республики Татарстан»/ "Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре 2нче номерлы "Тиенкәй" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: г. Нурлат, ул. Школьная, д. 20/ Нурлат шәһәре, Мәктәп урамы, 20
Телефон: +7(843)-452-04-71
E-Mail: sad.belochka@tatar.ru; ds.belochka20@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад №2 «Белочка»
Руководитель: Сагирова Венера Ханифовна
У нас учат: 14 педагогов

Новости детского сада №2 "Белочка"/ 2нче номерлы "Тиенкәй" балалар бакчасының яңалыклары

Великие педагоги и наставники / Россиянең бөек педагоглары һәм остазлары

Опубликовано: 24.08.2023

В рамках Года педагога и наставника в детском саду прошли тематические мероприятия с педагогами на тему «Выдающиеся педагоги и наставники». Учителя и наставники — это основа любого общества. Какие нравственные основы заложит, каким навыкам обучит педагог своего воспитанника, таким он и будет. Педагоги вспомнили  о великих педагогах и наставниках. Времена меняются, на смену прежним методам преподавания приходят новые технологии. Но главная цель остаётся прежней — воспитать яркую целеустремлённую личность, способную  широко мыслить и принимать самостоятельные решения. Также был оформлен стенд «Великие педагоги и наставники России». Фото

Педагог һәм остаз елы кысаларында балалар бакчасында педагоглар белән «Күренекле педагоглар һәм остазлар» темасына тематик чаралар узды. Укытучылар һәм остазлар — һәр җәмгыятьнең нигезе. Укытучы үзенең тәрбияләнүчесен нинди күнекмәләргә өйрәтәчәк, ул шундый булачак. Педагоглар бөек педагоглар һәм остазлар турында искә төшерделәр. Вакытлар үзгәрә, элеккеге укыту ысуллары урынына яңа технологияләр килә. Ләкин төп максат элеккечә кала - киң фикер йөртә һәм үз карарларын кабул итә алган якты максатчан шәхес тәрбияләү. Шулай ук «Россиянең бөек педагоглары һәм остазлары» стенды рәсмиләштерелде.