Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №2 «Белочка» г. Нурлат Республики Татарстан»/ "Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре 2нче номерлы "Тиенкәй" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: г. Нурлат, ул. Школьная, д. 20/ Нурлат шәһәре, Мәктәп урамы, 20
Телефон: +7(843)-452-04-71
E-Mail: sad.belochka@tatar.ru; ds.belochka20@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад №2 «Белочка»
Руководитель: Сагирова Венера Ханифовна
У нас учат: 14 педагогов

Новости детского сада №2 "Белочка"/ 2нче номерлы "Тиенкәй" балалар бакчасының яңалыклары

Вернуться в детство: каким должен быть современный детский сад/ Балачакка кайтырга: заманча балалар бакчасы нинди булырга тиеш

Опубликовано: 16.09.2019

Проект «Социальный навигатор» МИА «Россия сегодня» совместно с Московским городским педагогическим университетом подготовил подробную анимированную графику «Вернуться в детство: каким должен быть современный детский сад».

Инфографика приводит свежие данные масштабного исследования специалистов МГПУ и рассказывает, как выглядит оптимально обустроенное пространство в группе, как и чем занимаются дети, какова роль воспитателя в развитии дошкольника, как родителям взаимодействовать с педагогами.

«Россия сегодня» ХМА «Социаль навигатор» проекты, Мәскәү шәһәр педагогика университеты белән берлектә, «Балачакка кайтырга: заманча балалар бакчасы нинди булырга тиеш» дигән җентекле анимацияле график әзерләде.

Инфографика МГПУ белгечләрен яңа масштаблы тикшеренүләргә китерә һәм төркемдә оптималь җиһазландырылган киңлек ничек күренә, балалар ничек һәм ни белән шөгыльләнә, мәктәпкәчә яшьтәге балаларны үстерүдә тәрбияченең роле нинди, ата-аналар белән ничек хезмәттәшлек итәргә икәнен сөйли.