Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №2 «Белочка» г. Нурлат Республики Татарстан»/ "Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре 2нче номерлы "Тиенкәй" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: г. Нурлат, ул. Школьная, д. 20/ Нурлат шәһәре, Мәктәп урамы, 20
Телефон: +7(843)-452-04-71
E-Mail: sad.belochka@tatar.ru; ds.belochka20@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад №2 «Белочка»
Руководитель: Сагирова Венера Ханифовна
У нас учат: 14 педагогов

Новости детского сада №2 "Белочка"/ 2нче номерлы "Тиенкәй" балалар бакчасының яңалыклары

28 апреля – Всемирный день охраны Труда!/ 28 апрель – Бөтендөнья хезмәтне саклау көне!

Опубликовано: 25.04.2019

Охрана труда в детском саду – это система сохранения жизни и здоровья работников и детей. Идея утверждения Всемирного дня охраны труда связана с Международным днем памяти рабочих, погибших и получивших травмы на работе. Решением Международной организации труда 28 апреля объявлено Всемирным днем охраны труда. Эта дата должна привлекать внимание всей мировой общественности к нерешенным проблемам охраны труда, а также продвигать культуру труда во все сферы деятельности человека. Всемирный день охраны труда – это дополнительная возможность напомнить всем нам, что каждый человек должен работать, прежде всего, профессионально. А это значит – с соблюдением всех норм и правил безопасности.

В детском саду сегодня прошла игра-викторина «Охрана труда – забота твоя». Педагоги еще раз доказали, что четко знают и соблюдают правила охраны труда. В завершение викторины всем были вручены подарки – резиновые перчатки.

Балалар бакчасында Хезмәтне саклау – хезмәткәрләрнең һәм балаларның гомерен һәм сәламәтлеген саклау системасы. Бөтендөнья хезмәтне саклау көнен раслау идеясе эшчеләрнең, һәлак булучыларның һәм эштә җәрәхәтләр алган халыкара Хәтер көне белән бәйле. Халыкара хезмәт оешмасы карары белән 28 апрель Бөтендөнья хезмәтне саклау көне дип игълан ителде. Әлеге дата бөтен дөнья җәмәгатьчелегенең игътибарын хезмәтне саклауның чишелмәгән проблемаларына җәлеп итәргә, шулай ук кеше эшчәнлегенең барлык өлкәләренә дә хезмәт культурасын алга этәрергә тиеш. Бөтендөнья хезмәтне саклау көне – һәрбер кешенең, барыннан да элек, профессиональ эшләргә тиешлеген искә төшерү өчен өстәмә мөмкинлек ул. Димәк, барлык нормаларны һәм куркынычсызлык кагыйдәләрен үтәп.

Балалар бакчасында бүген «Хезмәтне саклау – синең кайгырту» дигән уен-викторина узды. Педагоглар хезмәтне саклау кагыйдәләрен төгәл беләләр һәм үтәүләрен тагын бер кат исбатладылар. Викторина ахырында барысына да бүләккә резин перчаткалар тапшырылды.