• Ново-Савиновский
  • Школы

МБОУ «Средняя общеобразовательная русско-татарская школа №103» Ново-Савиновского района г. Казани / Казан шәһәре Яңа Савин районының “103 нче рус-татар гомуми белем мәктәбе” гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 420132, г. Казань, ул. Адоратского, д. 41А
Телефон: +7(843)-522-68-18
E-Mail: shcool103@mail.ru
Руководитель: Хабибуллин Ринат Накипович
У нас учатся: 943 (являющихся иностранными гражданами - 8 чел)

Новости школы №103

Республиканская НПК имени Фаниса Яруллина. Фәнис Яруллин исемендәге республика фәнни-гамәли конференциясе

Опубликовано: 09.02.2024

Мин халкымның баласы,
Килми арып каласы-
Халык күңеленә таба
Барасы да барасы.

Ф.Яруллин

Татарстан Республикасы халык шагыйре Фәнис Яруллин исемендәге мәктәп укучыларының һәм педагогларның республика фәнни-гамәли конференциясендә катнашу өчен эшләр кабул итү тәмамланды.  Конференциягә рәхим итегез! Прием работ для участия в республиканской научно-практической конференции школьников и педагогов имени народного поэта Республики Татарстан  Фаниса Яруллина закончилось. Добро пожаловать на конференцию! 09.02.2024г. Регистрация с 7.30. Начало 9.00

Фәнис Яруллинның иҗади мирасын өйрәнү һәм пропагандалау, шулай ук сәләтле һәм талантлы яшьләрне ачыклау, тикшеренү һәм иҗат эшчәнлегенә җәлеп итү, педагогларны һәм укучыларны милли мәдәниятнең рухи кыйммәтләренә җәлеп итү максатыннан, 2024 елның 1 гыйнварыннан 31 гыйнварына кадәр Казан шәһәренең 103-Савин мәктәбендә Фәнис Яруллин исемендәге НПКда катнашу өчен эшләр кабул итү башланды. С целью изучения и пропаганды творческого наследия Фаниса Яруллина, а также выявления  и поддержки одаренной и талантливой молодёжи, привлечения их к исследовательской и творческой деятельности, приобщения педагогов и обучающихся к духовным ценностям национальной культуры, с 1 января по 31 января 2024 года в школе №103  Ново-Савиновского  города Казани стартовал  прием работ для участия в НПК имени Фаниса Яруллина.